konopie indyjskie

swobodnie rozmownie
grzelak

konopie indyjskie

Postautor: grzelak » 01 czerwca 2017, 19:41

hej wszystkim to mój pierwszy post na tym forum znalezionym przypadkowo w internecie. jestem katolikiem ale od jakiegoś czasu interesuje mnie protestantyzm/ ewangelicyzm i szukam różnych informacji związanych z tą religią. pewnie będę często zadawał pytania a pierwsze z nich jest nietypowe-> jaki jest wasz osobisty stosunek do miękkich narkotyków jak np marihuana?? z gory dzięki za odpowiedź :-D pozdr.

Awatar użytkownika
Loreena

Re: konopie indyjskie

Postautor: Loreena » 01 czerwca 2017, 22:50

Myślę co zrobiłby Pan Jezus i wychodzi mi na to, że nie upaliłby się ziołem z ziomkami żeby mieć fazę.
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Postautor: Samolub » 02 czerwca 2017, 07:48

grzelak pisze:
01 czerwca 2017, 19:41
hej wszystkim to mój pierwszy post na tym forum znalezionym przypadkowo w internecie. jestem katolikiem ale od jakiegoś czasu interesuje mnie protestantyzm/ ewangelicyzm i szukam różnych informacji związanych z tą religią. pewnie będę często zadawał pytania
Hey
grzelak pisze:
01 czerwca 2017, 19:41
pewnie będę często zadawał pytania a pierwsze z nich jest nietypowe-> jaki jest wasz osobisty stosunek do miękkich narkotyków jak np marihuana?? z gory dzięki za odpowiedź :-D pozdr.
Zadawaj ile wlezie, po to jest forum.
Marichuanna w większych ilościach może szkodzić fizycznie bądź psychicznie.
Może mieć też wpływ na naszą duchowość, pozytywnie lub negatywnie więc trzeba zachować ostrożność.

Mój osobisty stosunek jest pozytywny.
Nie jestem przeciwko kawie czy papierosom.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

grzelak

Postautor: grzelak » 02 czerwca 2017, 11:30

tak tak w nadmiarze wiadomo ale chodzi mi właśnie o w nienadmiarze :) :)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 02 czerwca 2017, 12:02

Ale chyba wiesz, że poza Baptystami prawie wszystkie wspolnoty ewangeliczne uznają nawet palenie tytoniu jako coś złego i niepożądanego :?:

Nawet Amisze nie zabraniają czy nie wykluczają tych którzy palą, jedynie nauczają lub zachęcają do rzucenia.
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Rut
Moderatorka

Postautor: Rut » 02 czerwca 2017, 17:07

Cos takiego ,aby popierać narkotyki- Samolub chyba oszalałeś

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 02 czerwca 2017, 17:34

Nie potępiam, bo nie ma powodów by potępić takich ludzi, to samo się tyczy papierosów.

Czym innym jest nauczanie czy zachęcanie odnośnie zrównoważonego odżywiania i aktywności fizycznej. A czym innym zabranianie/potępianie chociażby palenia tytoniu

Biblia nie zabrania, jest setki rzeczy które Biblia kategorycznie zabrania min pewne zachowania i myśli które wiele wspolnot i ludzi łamie. Nie jestem Adwentystą by robić z napojów i pokarmów jakiegoś bożka.
Rut pisze:
02 czerwca 2017, 17:07
Cos takiego ,aby popierać narkotyki- Samolub chyba oszalałeś
Z wielu roślin które byś nazwała narkotycznymi robi się cenne leki na naturalnej bazie i działają ku dobremu. Samobójców się czasami leczy otłumiając, lepiej być kilka dni bez uczuć niż się zabić.

Wszystko co stworzył Bóg można używać ku dobremu.
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Stokrotka86

Postautor: Stokrotka86 » 02 czerwca 2017, 20:53

Czy są w Bibli jakieś fragmenty zakazujące palenia papierosów ?
Niezależna Chrześcijanka

Awatar użytkownika
Agnieszka93

Postautor: Agnieszka93 » 03 czerwca 2017, 16:13

Samolub pisze:
02 czerwca 2017, 17:34
Z wielu roślin które byś nazwała narkotycznymi robi się cenne leki na naturalnej bazie i działają ku dobremu. Samobójców się czasami leczy otłumiając, lepiej być kilka dni bez uczuć niż się zabić.

Wszystko co stworzył Bóg można używać ku dobremu.
Samolubie racja, lecz co do samego odurzania się dla frajdy, zabawy należy się powstrzymać i tego nauczać.

Jeśli cel jest dobry i skutki pozytywne przewyższają skutki negatywne wówczas od osądu trzeba się powstrzymać.

Awatar użytkownika
tina45

Postautor: tina45 » 09 czerwca 2017, 22:38

W nienadmiarze czyli co? Zastosowanie medyczne? Bo takie jest- lek Sativex do leczenia spastyczności mięśni przy stwardnieniu rozsianym.
Czy chodzi po palenie relaksacyjne w nienadmiarze? Tu może być ślepa uliczka, jak w każdym przypadku kiedy próbujemy w jakiś sposób odreagować stres, ale w tym wypadku nalogiem może stać się wszystko. Wiele zalezy od tego jak podchodzimy do problemu.
Jest wiele substancji psychoaktywnych , które stosowane są np. w leczeniu zaburzeń osobowości-dawkowane wg zalecen są lekiem- w nadmiarze wiadomo. W nienadmiarze i poza farmakologiczną kontrolą jest znanych wiele przypadków odurzania się.
Jeśli ma się przyjaciół, a mimo to wszystko się traci, jest oczywiste, że przyjaciele ponoszą winę. Za to, co uczynili, względnie za to, czego nie uczynili. Za to, że nie wiedzieli, co należy uczynić.

Andrzej Sapkowski

Wróć do „Swobodne dyskusyje”