Płaska Ziemia?

Awatar użytkownika
Trawa

Płaska Ziemia?

Postautor: Trawa » 01 czerwca 2017, 12:46

Kochani podsumujmy fakty. Dziś w XXI wieku, pomimo takiego rozwoju techniki i elektroniki, pomimo takiej ilości skomplikowanych przyrządów pomiarowych nie ma ani jednego urządzenia czy też przyrządu pomiarowego lub innego dowodu , który potwierdziłby rzekomy ruch obrotowy ziemi. Nie ma ani jednego dowodu potwierdzającego teorie kulistej Ziemi. Skoro nie mamy żadnego wiarygodnego dowodu na prawdziwość teorii kulistej ziemi, to z tego faktu wynika iż ziemia nie jest obracająca się kulą, a jest najprawdopodobniej płaska.Natomiast sa setki dowodów, w tym wiele doświadczeń naukowych, potwierdzających że ziemia jest płaska.
Dlatego proponuję przeanalizować najpierw niekoniecznie po kolei dwieście dowodów że ziemia nie jest wirująca kulą może z tej książki.
Dwieście dowodów że Ziemia jest płaska:

https://www.dropbox.com/s/dm8dk65xq8g1wwp/

Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi cz 1
https://www.dropbox.com/s/xllxt3dlp9ft3 ... 1.pdf?dl=0

Zacznijmy od pierwszego:
1.
1) Horyzont zawsze pojawia się idealnie płaski 360 stopni
wokół obserwatora niezależnie od wysokości. Wszystkie
amatorskie zdjęcia balonów, rakiet, samolotów i dronów
pokazują kompletnie całkowicie płaski horyzont powyżej
20 mil wysokości. Tylko NASA i inne rządowe agencje
kosmiczne pokazują krzywiznę w swoich fałszywych,
podrobionych CGI zdjęciach/filmach video.
Obrazek

Obrazek

Na internecie są dziesiątki filmów potwierdzających płaski widok horyzontu
Balon z kamerą na wysokości 35 km / horyzont jak nad morzem :
https://www.youtube.com/watch?v=UO5dYtWaDXo

Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=bk9wvRaAPhc

Zachęcam do dyskusji wszystkich o otwartych i zamkniętych umysłach.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator
Nowonarodzony/a: Tak

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Samolub » 01 czerwca 2017, 13:02

Jestem otwarty na płaską, kulistą, a nawet wklęsłą Ziemie.

Jednak 20 -40 mil w stosunku do promienia ponad 4000 km zdaje się być wysokością niewielką. A to że wszystko jest płaskie z,punktu widzenia obserwatora na ziemi to normalne zjawisko na kulistej Ziemi by było.
Trawa pisze:
01 czerwca 2017, 12:46
Nie ma ani jednego dowodu potwierdzającego teorie kulistej Ziemi. Skoro nie mamy żadnego wiarygodnego dowodu na prawdziwość teorii kulistej ziemi, to z tego faktu wynika iż ziemia nie jest obracająca się kulą, a jest najprawdopodobniej płaska.
Może pierwszy z brzegu dowód, różny kąt nachylenia słońca w różnych miejscach planety (dzień-noc)
Nawet jeśli uznamy, że istnieje różne zakrzywiemie promieni to skoro ziemia byłaby płaska nie możliwe jest by w Polsce słońce podczas zachodu było w połowie przesłonięte Ziemią, a w innym miejscu znajdowało się na niebie.

Dowodem byłby brak odchyłki kątowej na pewnej wysokości poniżej lini poziomu.

Obniżenie kątowe horyzontu do poziomu dla samolotu na wysokości 10 km to:
1.6045 stopnia

Jest to pułap dla wielu lotów komercyjnych. 1.6 stopnia to bardzo znacząca różnica, którą można bez problemu wyłapać przy użyciu odpowiednich urządzeń- chociażby statywu i dokładnej poziomicy.
Samolub
Ewangelizator i Treser Kotów
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Guns, Drums & Steel - King's Court
Guns, Drums & Steel - Main Theme
Guns, Drums & Steel - The Stage is Set

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 01 czerwca 2017, 13:31

Samolub pisze:
01 czerwca 2017, 13:02
Nawet jeśli uznamy, że istnieje różne zakrzywiemie promieni to skoro ziemia byłaby płaska nie możliwe jest by w Polsce słońce podczas zachodu było w połowie przesłonięte Ziemią, a w innym miejscu znajdowało się na niebie.
To już Terry Prachett doskonale wyjaśnił. Światło rozchodzi się z ograniczoną prędkoscią (tak, Einsteina też odrzucamy), więc kolegom w Paryżu wydaje się, że Słońce jeszcze nie zaszło. A ono już zniknęło miedzy nogami czterech słoni.
Trawa pisze:
Jak mawia mój jeden znajomy, od otwartego umysłu może mózg z łepetyny wypaść.

Awatar użytkownika
Trawa

Postautor: Trawa » 01 czerwca 2017, 13:34

Nasza widza w tym temacie jest mierna. Jakbyśmy zaprosili do dyskusji pięcxsa (XXXXX) który swoimi wypowiedziami i logiką rozwalał teorie kuloziemców na łopatki i na przykład Gww15, który nakręcił wiele filmów powalających teorie płaskiej ziemi na łopatki wtedy moglibyśmy się tylko przyglądać dyskusji miedzy mocarzami:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... start=1455
Ale czy oni zechcieliby zawitać na to forum?
bert04 pisze:
01 czerwca 2017, 13:31
Trawa pisze:
Jak mawia mój jeden znajomy, od otwartego umysłu może mózg z łepetyny wypaść.
O tym nie pomyslałem. To może otwarty tylko czasami z drzwiczkami i kluczykiem aby nie wyleciał z łepetyny

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 01 czerwca 2017, 13:45

bert04 pisze:
01 czerwca 2017, 13:31
To już Terry Prachett doskonale wyjaśnił. Światło rozchodzi się z ograniczoną prędkoscią (tak, Einsteina też odrzucamy), więc kolegom w Paryżu wydaje się, że Słońce jeszcze nie zaszło. A ono już zniknęło miedzy nogami czterech słoni.
:rozbawiony: ale dla słonia dalej świeci... teoria względności się kłania :P
Trawa pisze:
01 czerwca 2017, 13:34
Nasza widza w tym temacie jest mierna. Jakbyśmy zaprosili do dyskusji pięcxsa (XXXXX) który swoimi wypowiedziami i logiką rozwalał teorie kuloziemców na łopatki i na przykład Gww15, który nakręcił wiele filmów powalających teorie płaskiej ziemi na łopatki wtedy moglibyśmy się tylko przyglądać dyskusji miedzy mocarzami:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... start=1455
Niedawno zamknęli im wątek ^^' a zbiżali się do setnej zakładki :buuu:
Samolub
Poszukujemy osób chcących wziąść udział w tworzeniu radia. Zainteresowani priv z tagiem [RADIO]

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 01 czerwca 2017, 13:47

Trawa pisze:
01 czerwca 2017, 13:34
To forum zostało założone przez "desantowców"* z podlinkowanego przez Ciebie forum, więc pewnie niedługo każdy temat tam zamknięty będzie tutaj kontynuowany a każdy banita będzie się tutaj reinkarnował. Mam nadzieję, że znajdzie się w tym parę tematów dla umysłów ścisłych, nie tylko otwartych. A do tego czasu przynajmniej będzie trochę rozrywki.

(*Bez urazy Samolub)

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 01 czerwca 2017, 13:57

bert04 pisze:
01 czerwca 2017, 13:47
To forum zostało założone przez "desantowców"* z podlinkowanego przez Ciebie forum,
Trochę w tym racji, ale tylko ułamek użytkowników pochodzi z tamtego forum.
bert04 pisze:
pewnie niedługo każdy temat tam zamknięty będzie tutaj kontynuowany a każdy banita będzie się tutaj reinkarnował.
Dziki zachód yyyyhaa :rewolwer: :konik:
Puki co dwóch naszych banitów wygnaliśmy do nich :P może założymy temat most wanted z elementami westernu.
bert04 pisze:
Mam nadzieję, że znajdzie się w tym parę tematów dla umysłów ścisłych, nie tylko otwartych. A do tego czasu przynajmniej będzie trochę rozrywki.
Kiedyś też miałem umysł ścisły, ale potem poszłem w humanizm :papieros: Tak naprawdę biologia, a konkretnie botanika na mnie chyba tak wpłynęła. If u know what I mean ^^' :fasolka: ups Loreena nie lubi anglojęzycznych wstawek
Samolub

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Loreena

Postautor: Loreena » 01 czerwca 2017, 13:58

Koszmar, nawet tutaj płaska Ziemia? Już mam dosyć tej ośmeszającej teorii..
Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani! Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. Oto wasz dom zostanie wam pusty.

https://www.youtube.com/watch?v=kdzUgcAOZhk
https://www.youtube.com/watch?v=ilGchEgGVuA

Awatar użytkownika
bert04

Postautor: bert04 » 01 czerwca 2017, 14:38

Samolub pisze:
01 czerwca 2017, 13:57

Trochę w tym racji, ale tylko ułamek użytkowników pochodzi z tamtego forum.
No faktycznie. Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]... nie pochodzą.

Ale ja pisałem o "założycielach". Jaki ułamek Administracji i Moderacji pochodzi? Sam to niedawno w większym poście opisałeś.
Puki co dwóch naszych banitów wygnaliśmy do nich
Serio? Jeszcze budujesz bazę userów i już banitów masz? O zgrozo.

I tradycyjnie uwaga. Można się pukać, w czoło lub w stół. Ale póki ciało wytrzyma póty nic się nie stanie. (Alternatywnie: dopóty dzban wodę nosi, dopóki nie wylejesz do wiadra)
Kiedyś też miałem umysł ścisły, ale potem poszłem w humanizm :papieros: Tak naprawdę biologia, a konkretnie botanika na mnie chyba tak wpłynęła. If u know what I mean ^^' :fasolka:
Taa... napruty i upalony, jak mawiała Doda? Może lepiej nie utwierdzać ludzi w ich stereotypach?
ups Loreena nie lubi anglojęzycznych wstawek
No to Ciebie zbanuje i będzie spokój.

PS: Poziom tej dyskusji jeszcze bardziej płaski, niż Ziemia ze wstępniaka.

Awatar użytkownika
Samolub
Administrator

Postautor: Samolub » 01 czerwca 2017, 15:05

bert04 pisze:
01 czerwca 2017, 14:38
No faktycznie. Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]... nie pochodzą.
Oni nie mają statusu użytkownika :P To takie zaprzyjaźnione zwierzaki włóczące się i towarzyszące nam.

Ale wpadłem na świetny pomysł dzięki Twojej sugesti :rozbawiony: zamówie sobie inteligentnego bota, nadam mu imię kot Rudiks, dodam rangę i kolorek i będziemy mieć zwierzaka forumowego. Jeszcze by się przydało by czasem zamiauczał, albo zostawił ślady łapek 🐱

Może nawet zoo otworze ^^
bert04 pisze:
Ale ja pisałem o "założycielach". Jaki ułamek Administracji i Moderacji pochodzi? Sam to niedawno w większym poście opisałeś.
Jeśli popatrzymy na obecną ekipę ojczulków i matioszek założycielek to 80% była na tamtym forum, a 40% aktywnie tam uczestniczyła.
bert04 pisze:
Serio? Jeszcze budujesz bazę userów i już banitów masz? O zgrozo.
Mamy trzech banitów. Wprowadzać Cię w ich historie :?: Co do bazy to chodzi mi o listę banicji- dla przejrzystości w formie przypominającej realia Dzikiego Zachodu :język:
bert04 pisze:
No to Ciebie zbanuje i będzie spokój.
Moja Siostra :?: xX w życiu
bert04 pisze:
PS: Poziom tej dyskusji jeszcze bardziej płaski, niż Ziemia ze wstępniaka.
Trzeba poluzować atmosfere bo jeszcze jakiest trzęsienie wygeneruje płaska czy tam kulista ziemia . Mam nadzieję że samoloty chociaż nie są puszczane z rzutnika na firnamencie :marzyciel:
Samolub

Obrazek Obrazek

Wróć do „Teorie spiskowe”